top of page

Mysore stílusú jógagyakorlás

​

Az Astanga Vinyásza Jóga egy olyan módszer, amely az indiai Karnataka állambeli Mysoreból származó Sri K. Pattabhi Jois által vált világhíressé. Patthabhi Jois a 20. század legmeghatározóbb jógatanárának Tirumalai Krishnamacharyának volt a diákja.

Az astanga jóga egy olyan rendszer, amely elÅ‘re meghatározott jógapózok sorozataiból áll, a légzés és a mozdulatok összehangolásával, különös figyelemmel a jóga spirituális és meditatív aspektusaira. Ennek a gyakorlásnak a legfÅ‘bb változatát Mysore Stílusú Gyakorlásnak nevezik, amely egy magas szinten ellenÅ‘rzött önálló gyakorláson alapuló óra, ahol a diákok megtanulják az úgynevezett vinyászát. Ez azt jelenti, hogy nem csak a sorozatban lévÅ‘ ászanákat, jógapózokat tanulják meg, hanem mindegyik pózhoz tartozó lélegzetek és mozdulatok számát. Mindegyik diák a saját fizikai és érzelmi adottságainak megfelelÅ‘ ütemben tanul. Az ily módon történÅ‘ gyakorlás különösen erÅ‘teljes spirituális és érzelmi oldalról, mivel olyan elhivatottságot és felelÅ‘sségvállalást igényel, amelyet más átlagos jógaóra nem. Pattabhi Jois szerette mondogatni, hogy „A jóga nem testedzés...!” ami arra utal, hogy mennyire fontos észben tartani, hogy a tradicionális jóga legfÅ‘bb célja nem az, hogy fizikai, testi képességeinket erÅ‘sítse, hanem a jóga egy mélyreható felfedezés az ember spirituális, mentális és érzelmi világának. Ezért az Astanga Jóga egy nagyon komoly, magas szintű elhivatottságot igénylÅ‘, napi szintű spirituális diszciplína, amely biztosan nem vonzó mindenki számára.

Azok a diákok, aki ezt a módszert választják, megtanulják a teljes rendszert és komoly elhivatottságot vállalnak, heti hatszor gyakoroljanak. Ha egy könnyed, rendszertelen edzésre vágysz, akkor az Astanga Jóga nem neked való! De ha egy mélyreható, transzformatív gyakorlást szeretnél (mind fizikai, mentális és érzelmi szinten) és készen állsz elkötelezÅ‘dni a napi szintű gyakorlásra, akkor arra bátorítalak, hogy próbáld ki ezt a módszert 2-3 hónapig, és nézd meg mennyire illik hozzád és az életmódodhoz.

​

Govinda Kai

​

a mysore program jelenleg szünetel

​

Elsö alkalom

Amennyiben elÅ‘ször tervezel jönni hozzánk, kérlek jelezd felénk e-mailben, hogy mikor számíthatunk rád, nem szükséges semmilyen jógás tapasztalat ahhoz, hogy részt vegyél a mysore programban.

KezdÅ‘ket és már gyakorlott jógázókat is egyaránt várunk szeretettel. Úgy készülj, hogy a  gyakorlásodat legkésÅ‘bb 09:00 óráig kell befejezned. 

Dani reggel 05:30-tól 06:00-ig mantraénekléssel nyitja meg a gyakorlást, ehhez opcionálisan lehet csatlakozni, illetve az éneklés ideje alatt nyugodtan el lehet kezdeni gyakorolni. 

​

JÓGA ETIKETT

MielÅ‘tt ellátogatnál hozzánk, olvasd el az alábbi szabályokat, ajánlásokat, amelyeket kérünk, hogy tudatosíts magadban.

  • A jógaterembe tisztán érkezz, és kérjük, hogy a cipÅ‘det a bejáratnál vedd le.

  • Ha van jógamatracod azt kérlek hozd magaddal, ha nincs akkor a helyszínen tudunk biztosítani. 

  • Hozz magaddal legalább egy kis törölközÅ‘t, és egy nagyobbat amit a matracra teríthetsz.

  • Ajánlott ruházat: kényelmes sportruha ami nem akadályoz a mozgásban.

  • Kérlek minden körülmények között figyelj a rendre és a tisztaságra

  • A mysore óra elÅ‘tt 3-4 órával már ne egyél és fél órával ne igyál.

  • Kérjük ne beszélgess a teremben.

  • MindenekelÅ‘tt tartsd tiszteletben, hogy a ház mely otthont ad nekünk, mások otthona is. A lépcsÅ‘házban csendesen közlekedj. 

​

SZATSZANG

"A szatszang lelki együttlét, ott lenni, ahol a valóságról esik szó."
Swami Sivanda

​

Havi rendszerességgel szatszangot tartunk, ahol valamilyen filozófiai témáról vagy írásról fogunk beszélgetni. Ezek az alkalmak nagyon fontos részei a programnak hiszen itt van alkalmunk közösen kutatni a jóga alapjait képezÅ‘ idÅ‘tlen bölcsességet. Az ilyen fajta kutatás idÅ‘vel mélyebb megértéshez vezet önmagunkkal és a világgal szemben is.   A szatszangot Dani tartja, minden alkalom mantrázással kezdÅ‘dik és végzÅ‘dik. 

fullsizeoutput_c07.jpeg
bottom of page